Prosinec 2016

CO CHYSTÁM

25. prosince 2016 v 9:54 | Jiří Maršálek |  Různé
Milí návštěvníci mého blogu co chystám v novém roce 2017? Ale napřed malá zmínka o letošním roce. Od patnáctého března do jednatřicátého prosince 2016 jsem napsal tři sta článků do dvanácti rubrik. Koho zaujala galerie, tak si mohl prohlídnout fotografie ve třiatřiceti rubrikách. V novém roce zřejmě článků ubude, ale vznikne nová rubrika s odkazem na nahrávky mp3, kde najdete všechny moje načtené knížky a další autentické nahrávky. Určitě se budete moct těšit na nové vtipné životní hlášky, básničky, říkanky a na ukázky z mojí prvotiny. Možná vznikne i nová rubrika a o čem bude zatím neprozradím. Časem též přibydou v galerii i nové fotografie. Myslím, že je na co se těšit. Dovolte mi závěrem popřát všem úspěšný a šťastný nový rok 2017. Do nového roku hodně zdraví, sil, energie, elánu a dobrých nápadů. Váš Jirka a César

PODĚKOVÁNÍ

17. prosince 2016 v 13:25 | Jiří Maršálek |  Různé
Založil jsem si blog, aby se mohli moji přátelé podívat co píši a též všichni co je moje psaní zajímá. Dělávám besedy o mém psaní a mockrát se mě posluchači ptali, zda mám blog. Před rokem jsem jej ještě neměl, tak to byl dobrý podnět pro to, abych si ho založil. Chci touto cestou poděkovat všem, kteří mi napsali krásné komentáře. Moc mě těší, že se články a moje vyprávění líbí. Chci poděkovat paní Jitce, která má též pěkný blog a fotografie. Ty si bohužel nemohu prohlédnout, protože jsem nevidomý. Popsala mi je však přítelkyně. Paní Jitko, moc vás zdravím a věřte, že mám s jménem Jitka ty nejlepší kamarádky a též mojí přítelkyni. Druhá Jitka je předvychovatelka mého vodícího psa, který bude mít již v únoru třináct let a tak ji též zdravíme a těšíme se na brzké setkání. Třetí paní Jitka je výborná kamarádka s kterou jsme měli možnost jet párkrát s nevidomými na dovolenou a dělala nám vedoucí. Těší mě, že k Jitkám přibyla i další čtvrtá z Českého ráje. Všem Jitkám posílám pozdravení a poděkování. Loučím se s přáním, aby se i nadále líbilo všem moje psaní. Jirka a César

SILVESTROVSKÉ TOULÁNÍ

13. prosince 2016 v 16:51 | Jiří Maršálek |  Ukázky z mých knih
Na Silvestra jedeme na Vysočinu. César se bude moci prohánět po loukách, lesích, stráních. Už známe dobře Kuklík na jaře, podzim i v létě. Nyní to bude v zimě.

VÁNOČNÍ PŘÁNÍ

8. prosince 2016 v 7:28 | Jiří Maršálek |  Přáníčka
Přeji všem návštěvníkům mého blogu a lidem dobré vůle krásné prožití vánočních svátků. Přeji všem, aby mohli být na svátky se svými blízkými, aby jste měli poklidné a štědré vánoce. Aby vám Ježíšek nadělil nejen dárky, ale hlavně dobré zdraví, to pokakané štěstíčko a lásku svých blízkých a mnoho dobrých lidiček kolem vás. Přeji též dobrou náladu, klid a pohodu vánoční a až zvoneček zazvoní a pod stromečkem se dárky objeví, ať nechybí váš úsměv a štěstí ať vás provází. Krásné vánoce i vašim zvířecím mazlíčkům. To vše přeje Jirka s Césarem

NEBESKÝ ANDÍLEK

6. prosince 2016 v 17:42 | Jiří Maršálek |  říkanky
Z nebes přiletěl andílek na zádech má pár křidýlek. V ruce párek třímal, prosil mě abych mu hořčici dal. Zdvořile jsem mu ji podal. On poděkoval a svá křídla nastartoval. Dřív než odletěl se usmál, pak dodal: "Ta kremžská ale je dobrá." Záhy rohatý se objevil, vypláznul na mě jazyk a já mu pravil: "Anděl už tu byl." Čert se jen zašklebil, odplivnul si slinou pekelnou a hodil po mne uhlím a já po něm lucernou.

VÁNOČNÍ ČAS

6. prosince 2016 v 12:11 | Jiří Maršálek |  úvahy a zamyšlení
Vánoce by měly být svátky klidu, pohody a míru. Místo toho lidi mají nákupní horečky, spěchají a bourají svými vozy, protože strašně moc spěchají. Tím jsou nepozorní a končí to tragicky. Proč tak rádi hlučí a střílí různé světlice, petardy a ohňostroje už v listopadu? Budou vánoce svátky klidu, tak proč je všude tolik hluku, randálu a zbytečné ježdění automobily, které pak nechávají schválně dlouho nastartované, když zaparkují. Nebudu ani dlouho mluvit o kuřácích, kteří znečišťují ulice nedopalky a ničí druhým zdraví i sobě. Jsou to sobci, kteří myslí jen na tu cigaretu a na sebe. Proč jsou lidé tak lhostejní, nevšímaví a ničí přírodu a své okolí? Každý den na našich silnicích umírají lidé, nebo jsou zranění. Mnohdy proto, že spěchají, nedodržují silniční vyhlášku a někdy jen doplatí na darebáctví a nezodpovědnost druhých. Proto se ptám, proč se tak chováme a proč se darebákům, kteří nechtějí dodržovat vyhlášky a zákony nic nestane? Do kdy zde bude platit, že z postiženého je pachatel a z pachatele hrdina, kterého policie chrání? Čas vánoc je čas, kdy se rozjímá, pomáhá se druhým slabším a dělají se dobré skutky, tak věřme, že se konečně naše společnost polepší, že zmoudří a zpomalí své ďábelské tempo k sebezničení. Tak lidi neblbněte, poslouchejte koledy a rozjímejte.

BÍLÉ VÁNOCE

6. prosince 2016 v 9:24 | Jiří Maršálek |  Ukázky z mých knih
Vánoce nás vždy dokážou překvapit, tak vás určitě nepřekvapuje, že o nich píši. Třeba také něčím překvapím. V poslední době jsou vánoce většinou na blátě, tak vás potěším, že snížek už na horách poletuje, mráz kreslí na okna a vítr si vesele hvízdá.

PROČ JSEM UNAVENÝ

5. prosince 2016 v 16:54 vtipné životní hlášky
Tohle vyprávěl Bolek Polívka ve svém pořadu Manéž. Četl dopis, který mu předal pan Oldřich Čárplachta ze Slavkova. U Slavkova byla bitva tří císařů a o tomhle víkendu proběhla rekonstrukce u obce Tvarožná. Napoleona hraje už jedenáct let americký herec Mark Schneider. Ale vraťme se k dopisu. Jmenuje se to: Proč jsem unavený. Populace v naší zemi je deset miliónů lidí. Pět miliónů je v důchodu. Takže zbývá pět miliónů na práci. Dva milióny jsou na školách. To znamená, že tři milióny pracují. Jeden milión je ve vládě, v policii a na okresech a jiných úřadech. Jeden milión je nezaměstnaných. Takže na práci zbylo jeden milión pracujících. Šestadvacet tisíc lidí je v nemocnicích, nebo nemocných. Tři sta sedmdesát tisíc devět set devadesát osm je ve vězení. Takže zbývají dva lidi na práci. Ty a já. A protože ty sedíš na prdeli a čteš tento list, tak není divu, že jsem tak strašně unavený.

KUP SI DÁREK ZA VÁNOČNÍ SLEVU

5. prosince 2016 v 10:22 | Jiří Maršálek |  Různé
Přemýšlíte co za dárky koupit svým blízkým? Jsou-li čtenáři, tak je zajisté potěší pěkná povídková knížka: Humorné příběhy 2, aneb Když človíček blázní i načtenou na CD moderátorem rádia Kiss Hády Borkem Kapitančikem. Pouze za sto padesát korun. Nabídka poskytuje další titul s názvem: Stalo se nestalo, kdy si čtenář může vyzkoušet svou úvahu co je pravda a co pouhá fantazie. V prvé polovině knížky najde deset příběhů. Tak jak v seriálu: Věřte nevěřte budete hádat v kterých příbězích se vás autor snaží nachytat na svou fantazii, která se těžko někdy poznává od skutečnosti. V druhé polovině je sen vodícího psa Césara. Cena je sto korun. Veselá knížka s Padesátkou na krku. Nechybí zde humor ani ze sebe sama. Je to knížka o příhodách lidí kolem nás. Pobavíte se i při čtení známějších i méně známých vtipů. Cena je opět sto korun. Nejnovější knížka s názvem: Šestnáct schůdků aneb příběhy ze sklípku. V knížce najdete šestnáct veselých příběhů, jako těch schůdků do vinného sklípku. Do zvukové podoby ztvárnil moderátor Borek Kapitančik. Knížka s CD stojí sto padesát korun. Lze na přání knížku vždy podepsat autorem. Dárek lze poslat na dobírku.

KOUZLO VÁNOC

5. prosince 2016 v 7:29 | Jiří Maršálek |  Básně
Snad pár přání splní se jen v ten tajuplný štědrý den. Duch vánoc vklouznul i k vám, nikým však nepoznán. Nejkrásnější vánoce bývají u maminky, ale někomu zbyly jen vzpomínky. Zvoneček zazvoní tiše, prskavka si prskne, to nekručí žádnému v břiše a venku je zas hnusně. Jehličí v pokoji zavoní a v kuchyni zase cukroví. Budeme zdrávi jak v loni? Na tuhle otázku nám těžko někdo odpoví. Snad jen ozvěna: "Kdo ví, kdo ví?" Jablíčko rozkrojíš a je tam hvězdička. Co to znamená přec víš.