Nejmenší náměstíčko v EU

26. března 2016 v 13:55 |  Ukázky z mých knih


Na Třech Studních mají nejmenší náměstíčko v EU. Není na něm žádná lavička, ani kašna. Vedou z něho zato tři cesty. První ke kapličce, druhá vede ven z vesnice k Sykoveckému rybníku a třetí cestou se dostanete k Barborce a Vitulce. Tedy ke studánkám. Náměstíčko je přesně uprostřed těchto tří cest. Cirka deset krát deset metrů. Na náměstíčku platí závažná vyhláška, ve které se zakazuje na náměstíčku řídit motorový člun, letadlo, a vzducholoď. Znečištění náměstí i výkaly zvířat: psů, koček, ptáků včetně vlaštovek. Lovit myši bez loveckého lístku.
Na náměstí se naopak přikazuje: usmívat se zejména na vlastní manželku, chodit vzpřímeně, při průjezdu vlaků včetně dětských hraček salutovat.
Na náměstí se povoluje líbat u evropského ukazatele a to s kýmkoliv. Pro štěstí si může každý vzít z náměstíčka kamínek a to jakýkoliv. Volat do lesa a čekat na ozvěnu kdykoliv.
Rozcestník, který zde najdete, je zapsán v Guinessově knize rekordů. Rozcestník je vytvořený malířem Ivanem Svatošem. Je to recesistický nápad, protože jsou na něm uvedeny tyto města a jejich vzdálenosti:
Šanghaj - 8433 Km
Praha - 128 Km
Řím - 900,4 Km
Brno - 64,8 Km
Londýn 1158 Km
Moskva 1600 Km
Paříž 999,3 Km
Tokio - 9558 Km
Las Vegas - 9360 Km
Nairobi - 5981 Km.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama